sobota, 23 marca 2013

Wykład: " Projektancie! Wyprodukuj swój projekt!"- relacja
Hej Dziewczyny!


Wczoraj, tak jak pisałyśmy wcześniej byłyśmy na wykładzie: " Projektancie! Wyprodukuj swój projekt!" organizowanym w ramach Cracow Fashion Week .

Wykład odbył się w otwartej pracowni ( połączenie kawiarni z pracownią krawiecką, w której można wziąć udział w warsztatach szycia) SLOW FASHION CAFE http://www.szkolaszycians.pl
 Na wykład zaproszono:
 Małgorzatę Brancewicz- właścicielkę  szwalni STUDIO-M.
 Katarzynę Jutkiewicz- konstruktora w firmie MR JOSEPH
 Macieja Przetockiego- właściciela firmy produkującej obuwie CIVIC

Zaproszeni goście opowiadali jak wygląda specyfika ich pracy, jakie zamówienia dostają najczęściej oraz z  jakimi problemami w czasie kryzysu zmagają się najbardziej. Było bardzo ciekawie, choć momentami dość dołująco, ponieważ chyba większość z nas nie do końca jednak zdaje sobie sprawę z czym wiąże się masowa chińska produkcja, która mimo słabszej jakości, dzięki tak niskim kosztom, z którymi nie są w stanie konkurować rodzime szwalnie, zdobywa większość zleceń.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się praca pana Macieja, który jako jeden z nielicznych w regionie jak i pewnie w całej Polsce sam produkuje obuwie. Co ciekawe, chcąc zamówić sobie idealnie dopasowane skórzane buty na zamówienie, zapłacimy cenę bardzo zbliżoną do tej, która widnieje na witrynach sieciowych sklepów obuwniczych!!!
 Także warto się zastanowić, może któraś z Was  miała by ochotę na taki idealnie dopasowany bucik?!:)


Jeśli chodzi o nas, to choć miałyśmy zamiar  nie dałyśmy rady zrobić zdjęć całej stylizacji :(  Było tak zimno i sypnęło śniegiem, że już odpuściłyśmy! Jednak dzięki wykładowi, który odbył się na naszym pięknym Kazimierzu, na którym wstyd się przyznać prawie w ogóle nie bywamy, obiecałyśmy sobie, że musimy się poprawić i jak tylko zrobi się cieplej na pewno zdjęcia zrobimy właśnie tam!!!                      Ściskamy, nie dajcie się !!! Już niedługo na pewno przyjdzie upragniona WIOSNA!!!!

                                                                                                               M&M  W Slow Fashion Cafe już wiosenny klimat, aż można było się zapomnieć, ale tylko na chwilę, bo za oknem:
Pani Małgorzata Brancewicz

 Pani Kasia Jutkiewicz

Pan Maciej Przetocki

3 komentarze:

 1. chcialabym byc !
  a masakra z ta zima ,lipa ze zdj ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Bery straszna lipa, ale co zrobić, trzeba to jakoś przetrwać:(trzymaj się mocno!!

   Usuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)
Kiss :* M&M

Thank you for all comments :*
Kiss :*