wtorek, 5 lutego 2013

JUNK FASHION SHOW 2013 - relacja. Witajcie kochane!

Tak jak wcześniej pisałyśmy, w weekend odbył się JUNK FASHION SHOW.
Niestety nie byłyśmy na piątkowych warsztatach przerabiania ubrań i akcesoriów, ale na szczęście udało się jednej z nas zobaczyć pokaz mody recyklingowej, który odbył się w niedzielę w NCK.
 
Już jadąc samochodem i widząc, że brakuje miejsc parkingowych ( pokaz był w miejscu, gdzie chodziłyśmy na kurs szycia, i gdzie nigdy nie było problemu z parkowaniem ),i żeby wjechać na parking płatny trzeba było poczekać w korku, byłam trochę zaskoczona, bo z tego co zauważyłam impreza nie była aż tak bardzo nagłaśniana i rozreklamowana. Na miejscu okazało się, że rzeczywiście publika dopisała i tylko dzięki Amelii Zioło (http://www.choccolattes.pl/), która zorganizowała wyjście dla małopolskich blogerek mogłyśmy spokojnie usiąść w pierwszych rzędach( DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM!:), choć sala pękała w szwach i nie brakowało osób, które stały ściśnięte na palcach, by móc coś zobaczyć! Widać, że Kraków jest mocno spragniony takich imprez!

Pierwszy pokaz, to projekty wykonane  przez I rok KSA przy użyciu papieru i innych recyklingowych wynalazków. Może ten, kto nie pierwszy raz był na takim pokazie, nie był tak zaskoczony, jak ja!
Pomysły jakie zrealizowali niektórzy studenci były po prostu świetne!
Niektóre zaskakiwały, inne zachwycały precyzyjnym wykonaniem, były także takie, które jak się zobaczyło, to aż się żałowało, że są wykonane z papieru, bo od razu chciało by się je mieć w szafie!

Następny  pokaz, to dzieło studentów drugiego roku, którego tematem przewodnim był EKLEKTYZM, czyli projektanci mieli za zadanie pokazać i połączyć  w swoich projektach  wpływy z różnych epok, łącznie z teraźniejszością jak i przyszłością.
Tutaj również studenci udowodnili, ze pomysłowości im nie brakuje i niektóre projekty wywoływały nieraz uśmiech na twarzy, kiedy można było zobaczyć połączone elementy z dwóch skrajnie różnych okresów w modzie.
Trzeci pokaz, to prezentacja stylizacji studentów Szkoły Visual Merchandisingu przedstawiające spojrzenie na tendencje modowe sezonu jesień /zima 2012/2013.
tutaj również niektóre pomysły bardzo przypadły mi do gustu, choć raczej nie należę do fanek stylizacji, w których na jesień i zimę proponuje się zakolanówki w towarzystwie półnagich pośladków, po prostu wolę bardziej praktyczne rozwiązania, czyli raczej trzy pary legginsów, żeby nie zmarznąć w cztery litery:)


Zachęcamy Was do głosowania na projekt, który Wam się najbardziej spodobał na stronie Szkoły: http://fashionschool-photographyschool.com/sapu/ , spośród głosujących zostaną wylosowane nagrody w postaci kursów organizowanych przez KSA.

                                                                                                           M&M.

3 komentarze:

  1. Wow,zaskakujące,ale jakie wspaniałe:) Z chęcią wybrałabym się na taki pokaz:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też kiedyś widziałam podobny pokaz w klubie Studio, fajna sprawa:)

    OdpowiedzUsuń
  3. świetne te kreacje z papieru! fajna relacja Moniu, dzięki!

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)
Kiss :* M&M

Thank you for all comments :*
Kiss :*