niedziela, 4 listopada 2012

Fullcap.. Fullcap czyli czapka z płaskim daszkiem bez możliwości regulowania rozmiaru, (przeciwieństwem jest snapcap, w którym jest taka możliwość z tyłu czapki), długo kojarzyła się wyłącznie z kulturą hip hopową i zarezerwowana była raczej dla chłopaków.
 Czasy te jednak już dawno minęły i sporo dziewczyn wybiera to nakrycie głowy!
Wiadomo pasują raczej do stylizacji mniej formalnej i bardziej sportowej, ale efekt jest bardzo stylowy i wyróżniający z tłumu.
 Wybór jest ogromny, jeśli chodzi o modele damskie jest ich dużo mniej, ale nie wiele różnią się od tych męskich, więc śmiało można wybrać tą drugą opcję! Najważniejsze to dobrać odpowiedni rozmiar, jeśli zdecydujemy się na zakup przez internet, i czapka nie do końca jest dopasowana to:
-jeśli czapka jest trochę za duża, spryskajmy ją wodą i podsuszyć suszarką ( powinna się odrobinę skurczyć)
-jeśli czapka jest trochę  za mała, nałóżmy ją na kolano i spróbujmy lekko rozciągnąć.

Jeśli chodzi o czyszczenie fullcap'a, to nie można jej prać w pralce, ponieważ większość fullcap'ów ma w składzie wełnę i po praniu może stracić kształt. Dlatego producenci polecają czyszczenie czapek przy użyciu gąbki, wody i szarego mydła.

  Poniżej kilka inspiracji, chyba sama pomęczę brata o jednego fullcap;a:)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Fullcap cap or flat cap you can not adjust the size, (the opposite is snapcap, which is the ability of the rear caps), long associated only with the culture of hip hop and was rather reserved for the boys.

  But these times are long gone and a lot of girls choose this hat!

We know it fit  rather less formal and more sports, but the effect is very stylish and distinctive from the crowd.


The choice is huge but when it comes to women's models is a lot less, but not much different from those of men, so one can easily choose the second option! The main thing is to choose the right size if you choose to buy on the internet, and not to the end cap is fitted to:

-if the cap is a little too big, sprayed with water ana use hair dryer (it should shrink a little)

-if the cap is a little too small, fit  her on the knee and try a little stretch.

When it comes to cleaning fullcap'a, it can not be washed in the washing machine because most fullcap'ów is composed of wool and after washing can lose shape. That's why manufacturers recommend cleaning with a sponge hats, water and soft soap.Here are some inspirations, I ask my brother for one fullcap :)


                                                                 źródło: www.fullcap.pl, www.stylowi.pl, www.weheartit.com

2 komentarze:

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)
Kiss :* M&M

Thank you for all comments :*
Kiss :*