niedziela, 25 listopada 2012

HAPPY BIRTHDAY MR. TEDDY BEAR!!!


 Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia!
Ja, choć już wiekowa, nieraz się rozklejam przechodząc obok wystawy, z której zerka jakiś pluszowy słodziak!
 Wiecie, że biedaczek skończył już 102 lata?!
Znalazłam historię, która wiąże się z jego powstaniem, sięga ona 1902 roku, kiedy to ówczesny amerykański prezydent Theodore Roosevelt na polowaniu nie pozwolił zabić małego niedźwiadka, opisała to jedna z gazet i powstała karykatura prezydenta, który broni misia!
Karykatura ta odbiła się szerokim echem, co postanowił wykorzystać jeden z właścicieli sklepu z zabawkami i tak powstała zabawka w postaci pluszowego misia nazwana na cześć prezydenta Teddy ( skrót od jego imienia)Bear.

 Wszystkiego Najlepszego Staruszku!!!!:)))

  kilka misiowych inspiracji poniżej:)Today we celebrate the World Day  ofTeddy Bear!You know that the poor fellow has 102 years?!
  I found a story that is associated with its creation, it dates back to 1902, when the  U.S. President Theodore Roosevelt did not allow  to kill a small bear.It was describe by one of the newspapers and so was the story  caricature of a president who defended Teddy bear! That caricature spread very quickly  one of the owners of a toy store  used this story and did toy in the form of a teddy bear named after President Teddy (short for his name) Bear. Happy Old man! :)))

 some teddy inspiration below :)

A tutaj zwiastun filmu TED z misiem w roli głównej,który nieźle daje czadu! Jeśli jeszcze nie widziałyście, może się skusicie!
 And here's the movie trailer TED with a teddy bear in the lead role, which gives good rock! If you have not seen yet...

1 komentarz:

  1. Cudowne zdjęcia
    A kawa ze Starbucksa najlepsza ;)

    Zapraszam na konkurs - do wygrania bony na buty ;)
    Warto spróbować ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)
Kiss :* M&M

Thank you for all comments :*
Kiss :*