środa, 12 września 2012

Health


Health…

Lekarze od wielu lat alarmują, że Polacy skracają swoje życie poprzez nieprawidłowe odżywianie. Nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę z tego, że to, co jemy bardzo istotnie wpływa na nasze zdrowie. Polacy przede wszystkim jedzą zbyt tłuste potrawy. Spożywamy bardzo dużo mięsa i wędlin. Dodatkowo wręcz uwielbiamy potrawy smażone takie jak kotlety czy jajecznica. Wiemy, wiemy co smaczne to niezdrowe- tak  myśli większość z ludzi. Ale nie koniecznie tak musi być!!


                            
Nie od dziś wiadomo, że zdrowe odżywianie oraz sport  są  najważniejszymi czynnikami pomagającymi  nam w zachowaniu lepszej kondycji, atrakcyjniejszej sylwetki, dobrego samopoczucia. Choćby z tego powodu warta zastanowić się nad tym co jemy.
Oczywiście, najlepiej jest skonsultować swoją dietę ze specjalistą. Dobry dietetyk pomoże nam szczegółowo ustalić, co i w jakich ilościach najlepiej wpłynie na nasze ciało przy określonym trybie życia, przy dolegliwościach, na jakie cierpimy oraz przy preferencjach żywieniowych.
Zdrowe odżywianie polega przede wszystkim na unikaniu pewnych rzeczy i zastępowaniu ich innymi, zdrowszymi. Unikać należy:
  • Alkoholu i innych używek (tj. kawa czy herbata w nadmiernych ilościach)
  • Tłustych mięs, będących źródłem cholesterolu
  • Słodyczy, ciast, kremów nie dających nam nic poza kaloriami
  • Soli
  • Nadmiaru masła, margaryny, cukru
  • Konserwantów, barwników, glutaminianu sodu
Zamiast tego warto spożywać więcej warzyw, owoców, orzechów czy ryb morskich oraz pamiętać o mniejszych, ale za to regularnych posiłkach (4-5 razy dziennie, bez podjadania :)), a także unikaniu jedzenia przed snem. Tych kilka prostych zasad na pewno wyjdzie Nam na zdrowie! 

A i najważniejsze pijcie dużo wody :)

 
PAMIĘTAJCIE DROGIE KOBIETKI:
 Jedzcie zdrowo!!!  :) :)

Poniżej umieszczamy piramidę żywienia:

 
  
      
 Keep fit  girlzzz :) Niebawem coś upichcimy.
 
Kiss M&M
 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)
Kiss :* M&M

Thank you for all comments :*
Kiss :*