poniedziałek, 17 września 2012

Jak dobrać odpowiedni podkład?!

                                         
                                                          

     Podkład to jeden z najważniejszych kosmetyków w naszej kosmetyczce.
Odpowiednio dobrany ukryje zmęczenie, wypryski, wygładzi zmarszczki czy poradzi sobie z wiecznie świecącym czołem. Wybór na rynku jest ogromny, a mimo to wiele kobiet po jego zakupie kolejny raz  rozkłada ręce ponieważ zakup znów okazał się nie do końca trafiony.

Na co zwrócić uwagę i czym się kierować, aby  znaleźć swój podkład idealny?

 Po pierwsze nie bójmy się pytać o pomoc, wybór jest tak duży że, pomoc konsultantki ułatwi zakup i pomoże zaoszczędzić sporo czasu. Natomiast pamiętajmy, aby dokładnie wyjaśnić jakiego kosmetyku szukamy, warto też zwrócić uwagę czy mamy do czynienia z osobą znającą się na rzeczy. Konsultantka na samym początku porady powinna zadając odpowiednie pytania, następnie ustalić jaki mamy rodzaj skóry i rozpoznać jej potrzeby.
My również przygotujmy się do poszukiwań i zastanówmy się jakiego efektu oczekujemy, delikatnego i wyrównującego jedynie koloryt czy może bardziej kryjącego.
 Po drugie pamiętajmy, że aby dobrać odpowiedni podkład najlepiej wypróbować go na skórze, i to dokładnie w miejscu gdzie będzie nakładany, czyli na twarzy! Jeśli nie mamy tyle czasu to nałóżmy odrobinę na linię żuchwy. Wydaje się, że już wiele razy radzono, aby nie sprawdzać koloru na wewnętrznej stronie nadgarstka, ale niestety jeszcze wiele kobiet właśnie w ten sposób dobiera odcień podkładu. Pamiętajmy, że skóra w tym miejscu jest dużo cieńsza i jaśniejsza niż skóra twarzy.
 Po trzecie  nawet jeśli jesteśmy zadowolone z efektu, warto się wstrzymać i „pochodzić” w podkładzie do końca dnia. Dzięki temu przekonamy się jak kosmetyk zachowuję się na twarzy, czy kolor się nie utlenia i czy podkład się nie ściera.
 Po czwarte  nie kierujmy się wyłącznie opiniami koleżanek. Oczywiście, że ich zdanie i doświadczenia bywają bardzo pomocne, jednak tylko wtedy kiedy mamy taki sam rodzaj skóry i podobne oczekiwania. Jednak nawet wtedy może się zdarzyć, że podkład który świetnie sprawdza się u koleżanki, na naszej twarzy zawodzi, co zresztą tyczy się wielu kosmetyków.


 Wybór nie jest łatwy i czasem wymaga cierpliwości, jednak kiedy uda nam się wybrać  ten idealny, będziemy wiedziały, że było warto, ponieważ dobrze dobrany podkład szybko stanie się najlepszym przyjacielem naszej codziennej kosmetyczki.  


  Już niedługo, przedstawimy kilka podkładów, które surowo przetestujemy i szczerze ocenimy:)  

                 
                                                                                                 M&MPrimer is one of the most important beauty products in our make-up bag.
Carefully selected hides fatigue, blemishes, smooth wrinkles and cope with eternally shining forehead. Choice in the market is huge, but many woman  after buying is not satisfied.


What to pay attention and what to follow to find your perfect foundation?
 Firstly do not be afraid to ask for help, the choice is so great . Consultants help us and you  will save  a lot of time. However, you should remember to explain exactly what you are looking for. Consultant at the very beginning of the advice should be asking the right questions, then she has to determine skin type and recognize their needs.We also should prepare ourselves to research and consider what effect we expect, mild tone and equalizer or maybe more long cover.
 Secondly, you should remember that in order to select the proper primer the best is to try it out on your skin, it will be applied on your face! If you do not have much time applied a little bit on the line of the jaw. You should not check the shade primer on the wrist. Keep in mind that the skin in this area is much thinner and lighter than the skin on the face.
Thirdly, even if we are satisfied with the resultit is worth to stop and come back in the end of the day. In this way we will see how cosmetic behave in the face, or the color is not oxidize. Fourthly do not listen exclusively with the opinions friends. Of course, that their views and experience can be very helpful, but only if we have the same skin type and similar expectations. But even then, it is possible that the primer that works well with friends on our face fails .
 The choice is not easy and sometimes requires patience, but we manage to find the ideal, we knew it was worth it, because a well-chosen primer quickly becomes our best friend..
 Coming soon.We will present a few primers that will test severely and honestly and then we give you  a honest note :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)
Kiss :* M&M

Thank you for all comments :*
Kiss :*